استاندار خوزستان: رفع مشکل مالی شرکت نورد لوله اهواز در حال پیگیری است

استاندار خوزستان: رفع مشکل مالی شرکت نورد لوله اهواز در حال پیگیری است
استاندار خوزستان گفت:‌ اگر بدهی‌های این شرکت به بانک‌ها توسط دولت پرداخت شود، بسیاری از مشکلات این شرکت حل خواهد شد و در حال پیگیری پرداخت این بدهی‌ها و حل مشکلات مالی شرکت هستیم.استاندار خوزستان صبح امروز پنجم آبان ماه ضمن بازدید از کارخانه نورد لوله اهواز اظهار کرد: ‌امیدوارم همه بتوانند نقش موثرتری در تولید و صنعت کشور که از زیرساخت‌های رشد و توسعه است، ایفا کنند و ان‌شالله از توانمندی‌های استان به نحو شایسته‌ای استفاده شود.وی در جلسه ای با اعضای هیات مدیره ومدیران این کارخانه با اشاره به رکودی که گریبانگیر صنعت فولاد کشور شده بود، افزود:‌ طبق مصوبه هیات دولت واگذاری شرکت یا کارخانه به بخش خصوصی باید با تسویه بدهی آن شرکت توسط دولت انجام شود. یعنی آن شرکت در زمان خصوصی‌سازی بدون بدهی تلقی شود و با‌نک‌ها و سازمان خصوصی‌سازی در خصوص شرکت نورد لوله اهواز غفلت کردند.

شریعتی تصریح کرد: ‌در خصوص نورد لوله اهواز سه بانک این مصوبه دولت را پذیرفتند اما چند بانک دیگر به این مصوبه عمل نکردند و حساب‌های نورد لوله را مسدود کردند و به این شرکت اجازه ندادند که به فعالیت خود ادامه دهد و شرکتی با این گستردگی با مشکلات عدیده‌ای رو به رو شد.

وی خاطرنشان کرد:‌ بنابراین نورد لوله اهواز دچار مشکلات و تنگناهای بیشتری شد زیرا بانک‌ها با عدم پرداخت تسهیلات و وام به این شرکت باعث ‌شدند تا نورد لوله برای تامین سرمایه در گردش خود و همچنین فعال کردن خط تولید و اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود با مشکل رو به رو شود.

استاندار خوزستان عنوان کرد:‌ ارزش افزوده بخش تولید در استان باید تقویت و افزایش داده شود و نباید با اقداماتی باعث رکود و زمین خوردن این حجم ارزش افزوده باشیم. پیگیری مشکلات شرکت نورد لوله اهواز را وظیفه خود می‌دانم.

شریعتی خاطرنشان کرد: مسایل این شرکت را با معاون اول رییس جمهور، وزیر صنعت و مدیرکل بانک مرکزی مطرح کرده‌ام و وزیر صنعت اعلام کرد اگر واقعا این مشکل وجود دارد، باید پرداخت بدهی‌های این شرکت صورت بگیرد ومدیرکل بانک مرکزی نیز قول داد که اگر این مصوبه وجود داشته باشد، دستور پرداخت بدهی‌ها را بدهد.

وی افزود:‌ در صورت پرداخت این بدهی تمام مشکلات شرکت نورد لوله اهواز حل می‌شود و باید این مسایل و مشکلات این شرکت پیگیری و دنبال شود. وظیفه خود می‌دانم که پروژه‌های استان را دنبال کنم تا به نتیجه برسند و روان سازی چرخ صنعت و تولید در همه ابعاد وظیفه ما است و ما در زمینه ایجاد بستر برای اشتغالزایی مولد و پایدار مسئولیم.

همچنین آقای مهریزی، سهامدار اصلی این کارخانه از استاندار خوزستان به دلیل پیگیرهای وی برای مشکلات این کارخانه قدردانی و ابراز امیدواری کرد با رفع این مشکلات شاهد افزایش تولید و رونق این کارخانه باشیم.

کد: ۲۵۷۸۳
منبع خبر :سایت استانداری خوزستان


rahbar2 president.ir vezarat-sanat IMIdro iscsc

نشانی كارخانه : اهواز كيلومتر 9 جاده اهواز - خرمشهر تلفن 9-33310460-061 فاكس دبيرخانه : 33310360 كد پستي 6139731198 صندوق پستي 1566 دفتر مركزي و امور سهام : تهران ميدان ونك خ ملاصدرا بين خ شيرازي و شيخ بهايي پلاك 156 طبقه 5 تلفن : 8-88614306-021 فاكس : 88614309-021 .تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت نورد و لوله اهواز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.